Centino LAB 06 to podwójne stanowisko służące do badania wymienników wodno-wodnego oraz wodno-parowego.

Stanowisko wyposażone jest w wytwornicę pary uraz układ skraplania jej po przejściu przez badany wymiennik a także w agregat chłodzący.

Do badania wymiennika wodno-wodnego zasotsowano wysokiej klasy ultratoermostat.

Czytaj więcej...

Urządzenie Centino LAB 04/02 to centrala klimatyzacyjna wypozażona w czujniki temperatur, wilgotności, przepływu oraz mierniki parametrów elektrycznych służące do kontroli pracy jednostki chłodzącej oraz rekupratora centrali.

Mierzone parametry są rejestrowane w pamięci rejestratora i przesyłane do komputera w celu dalszej analizy.

Czytaj więcej...

Stanowisko Centini LAB 04 służy do badania wydajności grzejników i podobnych urządzeń grzewczych, składa się z komory termicznej izolowanej (λ = 0.36), stabilizującej temperaturę na poziomie ±0,5°C. Komora wyposażona jest w chłodzenie ścienne oraz podłogowe. Nad wszystkim czuwają zaawansowane strowniki i regulatory z funkcjami PID oraz autotuningiem. Do chłodzenia komory zastosowano wysokowydajny agregat chłodniczy o mocy chłodzenia 4,4 kW.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie

Centino LAB 03/02 to urządzenie dydaktyczno badawcze służace do badania i analiz powietrznej pompy ciepła wykonane na zlecenie Politechniki Białostockiej.

Stanowisko umożliwia pomiar oraz rejestrację niezbędnych danych do badania powietrznej pompy ciepła.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie

Urządzenie Centino LAB05 to samodzielne dydaktyczne stanowisko laboratoryjne zaprojektowane i zbudowane przez naszą firmę. Zadaniem stanowiska CENTINO LAB05 jest pomiar parametrów pracy słonecznego kolektora powietrznego zamontowanego na dachu budynku. W trakcie pracy kolektora zbierane mierzone są temperatury na rurach dolotowych oraz wylotowych oraz rejestrowane w pamięci nieulotnej rejestratora. Wyniki pomiarów wyświetlane są na komputerze.

Czytaj więcej...

Urządzenie Centino LAB11 to stanowisko badawcze umożliwiające pomiar oraz rejestrację niezbędnych danych do badania i wyznaczania charakterystyk zaworów termostatycznych, zaworów rozdzielaczowych, oraz regulatorów różnicy ciśnień.

Pompa obiegowa inicjuje obieg wody w instalacji. Prędkość przepływu medium regulowana jest za pomocą zaworu regulacyjnego instalacji, oraz zaworu regulacyjnego grzejnika znajdującego się z tuły stanowiska. Zawory odcinające umożliwiają wybór badanych elementów poprzez otwarcie lub zamknięcie jednego z pięciu obiegów wodnych. Stanowisko pozwala na pomiar i rejestrację ciśnienia w trzech punktach, oraz temperatury otoczenia głowic zaworów grzejnikowych. 

Czytaj więcej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem