Stanowisko laboratoryjne do badania zaworów termostatycznych

Urządzenie Centino LAB11 to stanowisko badawcze umożliwiające pomiar oraz rejestrację niezbędnych danych do badania i wyznaczania charakterystyk zaworów termostatycznych, zaworów rozdzielaczowych, oraz regulatorów różnicy ciśnień.

Pompa obiegowa inicjuje obieg wody w instalacji. Prędkość przepływu medium regulowana jest za pomocą zaworu regulacyjnego instalacji, oraz zaworu regulacyjnego grzejnika znajdującego się z tuły stanowiska. Zawory odcinające umożliwiają wybór badanych elementów poprzez otwarcie lub zamknięcie jednego z pięciu obiegów wodnych. Stanowisko pozwala na pomiar i rejestrację ciśnienia w trzech punktach, oraz temperatury otoczenia głowic zaworów grzejnikowych. 

Głowice termostatyczne gazowa oraz cieczowa znajdują się w otulinach termicznych. Wewnątrz otuliny znajdują się folie grzewcze oraz termoelementy typu K. Stanowisko wyposażone jest w dwa wysokiej klasy regulatory temperatury pozwalające na regulację temperatury z dokładnością do 0,1° w otoczeniu głowic zaworów. Regulatory wyposażone są w algorytm sterowania PID oraz posiadają auto-tuning pozwalający automatycznie dopasować parametry pracy po zmierzeniu bezwładności układu grzewczego. Regulatory retransmitują sygnał do rejestratora.

Za rejestrację parametrów odpowiada zaawansowany rejestrator procesów. Rejestrowane są następujące parametry pracy stanowiska: ciśnienia P1 (przed urządzeniem), P2 (pośredni pomiar dla regulatorów różnicy ciśnień), P3 (za urządzeniem), temperatury T1 (głowicy gazowej) i T2 (głowicy cieczowej) oraz prędkość przepływu z przepływomierza SIEMENS. Parametry pracy mogą być wyświetlane bezpośrednio na kolorowym ekranie rejestratora na wiele sposobów np. w postaci wykresów oraz przekazywane dalej do laptopa i wyświetlane na ekranie oraz obrabiane dalej.

Budowa stanowiska:

Centino LAB 11 2

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem