Firma Centino posiada duże doświadczenie w budowie urządzeń laboratoryjnych, badawczych i dydaktycznych. Naszym koronnym osiągnięciem było wyposażenie nowoczesnego budynku Politechniki Białostockiej w nowoczesne urządzenia laboratoryjne. Niektóre z naszych urządzeń przedstawiamy w dziale Stanowiska badawcze zachęcamy do zapoznania się z budowanymi przez nas urządzeniami.

Czytaj więcej...
Laboratorium

W naszym laboratorium badawczym istnieje możliwość przeprowadzenia szeregu badań oraz doświadczeń. Specjalizujemy się w wykonywaniu badań nietypowych, wymagających indywidualnego podejścia do tematu.

Wykonujemy również szereg badań mechanicznych statycznych lub dynamicznych. Wykonujemy badania typu CE.

Posiadamy stanowisko do badań skuteczności oczyszczania ścieków z sybstancji ropopochodnych oraz separacji tłuszczów zgodniez PN EN 858 oraz PN EN 1825. Zapewniamy pełną zgodność naszych badań ze wskazanymi normami.

Zapraszamy do współpracy.

Dzięki zdobytemu doświadczeniu i wieloletniej praktyce badawczej a także ciągle poszerzenemu naszego zaplecza badawczego oferujemy wykonanie szeregu badań wytrzymalości mechanicznej wyrobów. Posiadamy możliwość wykonania badań:

  • statycznego rozciągania
  • określenia modułu Younga
  • badań dynamicznych - udarności materiałów
  • ścieralności
  • wszelkich nietypowych badań mechanicznych dla których możemy wykonać specjalistyczne stanowisko badawcze

Zbudowaliśmy i prowadzimy badania skuteczności oczyszczania separatorów z substancji ropopochodnych (węglowodorów) oraz separatorów tłuszczów na zgodność z PN-EN 858 oraz PN-EN 1825.

Możemy przebadać separatory w zakresie od 0,5 l/s do 15 l/s (i więcej). Badamy separatory przy przepływie nominalnym jak również maksymalnych tj. mierzymy skuteczność działania urzadzenia obejściowego tzw bypass.

Pomiar zawartości węglowodorow dokonany jest w laboratorium akredytowanym.

Schemat stanowiska przedstawia poniższy rysunek:

Czytaj więcej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem